
7 kroków do wyboru odpowiedniego regału
Celem regałów jest organizacja zapasów i optymalizacja przestrzeni warsztatowej lub magazynowej.
Istnieje wiele potrzeb związanych z przechowywaniem, dlatego ważne jest, aby dokonać właściwego wyboru regałów w zależności od projektu przechowywania.
Aby wziąć pod uwagę wszystkie kryteria, które mają wpływ na wybór regału, zapoznaj się z naszym przewodnikiem.
Krok 1 - Ładunki do przechowywania na poziomie
Waga ładunku, który ma być przechowywany, jest ważna przy określaniu obciążenia na poziom, a tym samym rodzaju regału. Przechowywanie ciężkich produktów na regałach dla lekkich ładunków jest niebezpieczne.
Lekkie ładunki: poniżej 250 kg
Regały do lekkich ładunków są idealne dla produktów, które można obsługiwać ręcznie lub przy użyciu drabiny. Regały te przeznaczone są do przechowywania akt, dokumentów, archiwów, teczek zawieszkowych, pojemników plastikowych, drobnych materiałów i małych paczek. Polecamy je do biur, bibliotek, archiwów, warsztatów i magazynów, zapleczy i punktów sprzedaży detalicznej.
Średnio ciężkie ładunki: od 250 do 900 kg
Regały do średnich obciążeń nadają się do instalacji przemysłowych, w których przechowywane są produkty o dużych lub średnich gabarytach, takie jak kartony, opony, odzież, części zamienne, duże paczki lub obrazy. Można je instalować w warsztatach, archiwach, magazynach, muzeach itp. Składają się z drabinek i podłużnic, zwanych również szynami.
Duże obciążenia: ponad 900 kg
Regały do dużych obciążeń mogą przechowywać do kilku ton produktów na paletach lub określonych ładunków, takich jak łodzie, samochody lub długie ładunki. Są one przeznaczone do sklepów, magazynów i fabryk. W przypadku regałów do dużych obciążeń z belkami, tabela obciążeń pomoże określić rodzaj belek, których należy użyć.
Krok 2 - Rodzaje towarów
Rozmiar i kształt przechowywanych przedmiotów są również istotnymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę. Jeśli chcesz przechowywać i sortować określone produkty, niektóre systemy regałów można dostosować do ich wymiarów: małe i nieopakowane przedmioty, duże kartony lub produkty, długie produkty (rury, pręty itp.), określone materiały (rolki, opony itp.).
Krok 3 - Częstotliwość obrotu i rodzaj produktu
Przy wyborze rozwiązania magazynowego należy wziąć pod uwagę charakter produktów i częstotliwość ich rotacji. W zależności od metody zarządzania zapasami i łańcucha dostaw, wybór regałów może być inny. Można zdecydować się na magazynowanie stałe, dynamiczne lub akumulacyjne z wykorzystaniem metod magazynowania, takich jak metoda ABC lub metody L.I.F.O i F.I.F.O.
Krok 4 - Rodzaje obsługi
Przy wyborze rozwiązania magazynowego należy wziąć pod uwagę rodzaj obsługi. Jeśli zdecydujesz się na ręczną obsługę produktów (ręcznie, ręczne wózki pchane, montaż na stanowisku roboczym za pomocą układarki itp.), optymalne rozwiązanie regałowe może różnić się od tego, które jest stosowane w przypadku korzystania ze sprzętu takiego jak wózki paletowe, układarki, wózki widłowe, wózki "małego pociągu" itp
Krok 5 - Wymiary przestrzeni magazynowej
Aby lepiej dostosować się do Twojej przestrzeni, nasze regały są dostępne w różnych wysokościach, długościach i głębokościach. Jeśli potrzebujesz zaoszczędzić miejsce lub jeśli chcesz skompaktować półki do przechowywania, możesz zdecydować się na oszczędzające miejsce regały przesuwne. Jeśli masz miejsce nad ziemią, rozważ platformę magazynową na antresoli, aby zaoszczędzić dużo miejsca w dedykowanych obszarach.
Krok 6 - Wersje regałów
Każda wersja regału zaspokaja inne potrzeby, dlatego ważne jest, aby nie zapomnieć o poprzednich krokach, jeśli chcesz dokonać właściwego wyboru regału.
Regały rurowe, regały blaszane
Nasze regały metalowe dostępne są w kilku wersjach. W przypadku lekkich regałów można wybrać regały rurowe lub regały blaszane. Regały rurowe, składające się tylko ze słupków i półek, są często bardziej ekonomicznym rozwiązaniem i są bardzo łatwe w montażu. Regały z blachy dostępne są w 3 wersjach: wersja otwarta (bardziej ekonomiczna), wersja z blaszanymi bokami, wersja z blaszanymi bokami i tyłem.
Regały przesuwne
Aby skompaktować swoje archiwa, zalecamy wybór mobilnych regałów archiwalnych, czyli regałów, które można przesuwać na szynach, aby zaoszczędzić czas i miejsce.
Regały dynamiczne
Aby ułatwić przygotowywanie zamówień i zoptymalizować logistykę kompletacji, warto rozważyć regały dynamiczne, które umożliwiają przechowywanie pojemników i pudeł grawitacyjnie i przesuwanie ich do przodu za pomocą systemu rolek.
Gondole i regały
Polecamy również gondole do ekspozycji produktów w sklepach. Te regały półkowe i gondolowe są przeznaczone do ekspozycji towarów w obszarach sprzedaży, ale także do przechowywania produktów, sprzedaży hurtowej, majsterkowania itp
Regały wspornikowe
Regały wspornikowe są zalecane do przechowywania długich ładunków. Regały wspornikowe są przeznaczone do przechowywania materiałów budowlanych, profili metalowych, rur, paneli drewnianych itp
Regały paletowe, regały paletowe
Regały paletowe występują w różnych wersjach. Można zdecydować się na składowanie dynamiczne lub składowanie akumulacyjne z nośnikiem pushback, które jest odpowiednie dla towarów o średnim obrocie, ale także do składowania o dużej gęstości przy użyciu wózka paletowego, zmotoryzowanego rozwiązania do załadunku i rozładunku.
Krok 7 - Rodzaj podłogi
Ważne jest, aby wziąć pod uwagę typ podłogi (beton, żwir, ziemia, asfalt itp.), aby określić, czy regały należy po prostu zainstalować , czy też należy je zamocować na miejscu. Należy również sprawdzić, czy podłoga jest równa i czy istnieje dobry dostęp do miejsc przechowywania.
Chcesz spersonalizowany projekt?
Nasi specjaliści techniczno-handlowi są gotowi, aby Ci pomóc.

