Panoramiczny widok na metalową antresolę ze schodami zainstalowaną na poddaszu

Antresola na poddaszu

Podczas gdy nasze modułowe rozwiązania są szeroko stosowane w świecie przemysłowym, oferujemy również nasze know-how i doświadczenie architektom, projektantom loftów i przestrzeni komercyjnych oraz osobom prywatnym, aby pomóc im stworzyć antresolę.

  • fabrykacja-provost Produkcja Provost
  • pod klucz Pod klucz
  • standardy-bezpieczeństwo Standardy bezpieczeństwa

Masz indywidualny projekt?

Jeden z naszych technicznych przedstawicieli handlowych może Ci pomóc.

Informacje

Antresola na poddasze - nasze rozwiązanie

Metalowe antresole zwalniają miejsce na poddaszu, w domu lub mieszkaniu, jednocześnie zwiększając powierzchnię podłogi, dzięki czemu można maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Ich zaletą jest również szybki montaż: bez prac konstrukcyjnych, bez spawania, bez przeróbek w budynku - antresolę można zmontować w ciągu zaledwie kilku dni, z gwarancją dotrzymania terminów.

Nasza antresola Proplus LP3 została zaprojektowana zgodnie z normami Eurokod i jest zgodna z DTU 51.3. Nasze antresole są również modułowe i skalowalne, a ich konstrukcja (składająca się z 4 standardowych elementów: słupów, belek głównych, belek drugorzędnych i podłogi pokrywającej) może być demontowana, modyfikowana i rozbudowywana w celu dostosowania do zmian w domu.

Układ i dostosowanie

Nasza metalowa antresola może być dostosowana do poddasza, mieszkania lub domu i pomieszczeń, w których jest zainstalowana. Długość słupków oraz belek głównych i drugorzędnych zależy od wyboru układu i wsporników użytych do ich połączenia: nasze wsporniki o zmiennym kącie można dostosować do wszystkich rodzajów kątów w celu optymalnego wykorzystania powierzchni.

  • na naszych metalowych antresolach można zainstalować 3 rodzaje pokrycia: drewnianą podłogę, metalową kratę podłogową lub pokrycie z blachy;
  • można zamontować 3 rodzaje schodów prostych (bezpośrednie, z podestem, zintegrowane) pod kątem 34 lub 45°, a także 2 rodzaje schodów spiralnych (o średnicy 1820 mm z użytkowym przejściem 800 mm lub o średnicy 1420 z użytkowym przejściem 600 mm);
  • Balustrady (zgodne z normą NFE 85-015) mogą być wyposażone w szereg akcesoriów (wykończeniowe połączenia rur narożnych, połączenia poręczy) i mają regulowaną odległość między środkami. Można również dodać metalową listwę przypodłogową.

Mam projekt

beaufils-2

Przepisy i procedury administracyjne

Przed zainstalowaniem antresoli w domu należy wziąć pod uwagę szereg aspektów prawnych. Balustrada na antresoli musi mieć co najmniej 1 m wysokości, z maksymalnym odstępem 11 cm między tralkami. W zależności od powierzchni antresoli mogą być również wymagane deklaracje:

  • Poniżej 5 m² nie są wymagane żadne formalności;
  • Od 5 do 20 m², konieczne będzie złożenie zgłoszenia robót budowlanych w lokalnym urzędzie;
  • Powyżej 20 m² wymagane jest pozwolenie na budowę.

Jeśli mieszkasz w kondominium, będziesz potrzebować pozwolenia od stowarzyszenia kondominium przed rozpoczęciem budowy antresoli.

Mam projekt

Wskazówki i porady
Johann Vinchon
"

Masz pytania dotyczące projektu antresoli na poddaszu i związanych z nim przepisów? Możemy pomóc w budowie i różnych procedurach administracyjnych.

"
Jacek, ekspert Provost
Loading...