Pochylone regały z pojemnikami u producenta elektroniki samochodowej
Magazynowanie przemysłowe

Regał pochyły na pojemniki i kartony do kompletacji

Kompletacja jest kluczowym etapem przygotowania zamówienia. Słowo "picking" dosłownie oznacza "kompletowanie". Kompletacja oznacza, że operator pobiera elementy zamówienia z magazynu i składa je w obszarze pakowania, gdzie są pakowane przed wysyłką. Kompletacja jest kluczowym czynnikiem skracającym czas przygotowania zamówienia. Zoptymalizuj przygotowywanie zamówień i dostaw na linii produkcyjnej dzięki naszemu rozwiązaniu regałów pochyłych Prospace+.

  • solidny Solidny
  • modułowość Modułowość

Masz indywidualny projekt?

Jeden z naszych technicznych przedstawicieli handlowych może Ci pomóc.

Zakupy online

Odkryj produkty z naszej gamy Składowanie.

Informacje

Regały pochyłe do kompletacji - definicja

Regały pochyłe polegają na wyposażeniu regałów w pochylone półki. W praktyce przednie i tylne elementy wzdłużne są przesunięte o 2 stopnie, tj. 80 mm. Jest to niedrogie dynamiczne rozwiązanie regałowe do lekkiego przechowywania. Rozwiązanie to jest idealne do przechowywania plastikowych pojemników, pojemników kartonowych i części zamiennych w pojemnikach zgodnych z normami europejskimi. Ten typ sprzętu jest używany z metodą magazynowania FIFO (First In First Out). Zastosowanie regałów pochyłych ma szereg zalet, w tym oszczędność czasu przy przygotowywaniu zamówień i mniejsze ryzyko wypadków przy pracy.

Optymalizacja kompletacji w magazynie dzięki regałom pochyłym

Zastosowanie regałów pochyłych, które jest bardzo praktyczne w świecie logistyki i e-commerce, ułatwia pobieranie komponentów z pojemników umieszczonych na półkach. To rozwiązanie regałowe poprawia widoczność części i komponentów potrzebnych do produkcji na krawędzi linii. Operatorzy mogą zatem szybciej wybierać produkty, co pozwala zaoszczędzić znaczną ilość czasu. Dzięki regałom pochyłym można zatem zwiększyć wydajność magazynu.

Mam projekt

WITALNE FOTO

Zapobieganie ryzyku MSD związany z kompletacją

Ponieważ kompletacja zamówień jest zasadniczo ręczną obsługą, jest ona bardzo narażona na ryzyko zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego (MSD). Liczba wypadków przy pracy związanych z przygotowywaniem zamówień jest znacznie wyższa niż średnia polska, a nawet wyższa niż w sektorze budowlanym i robót publicznych. Kompletacja naraża operatorów na wysokie ryzyko patologii, takich jak lumbago i zapalenie ścięgien. Dlatego operatorzy logistyczni muszą podjąć kroki w celu poprawy ergonomii procesów kompletacji zamówień.

Instalacja pochyłych regałów zapewnia rozwiązanie tego problemu: produkty są bardziej dostępne dzięki nachyleniu, które naturalnie powoduje ich przesuwanie do przodu. Nie ma już potrzeby ciągnięcia pojemników lub kartonów, aby uzyskać dostęp do produktów zgromadzonych na dole. Oznacza to mniej ręcznej obsługi, a tym samym większy komfort dla pracowników.

zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego 2

Charakterystyka regałów ociekowych Prospace+

Dodatkowe informacje o naszym rozwiązaniu:

  • Dostępne w 2 długościach i 8 głębokościach: od 300 do 1000 mm
  • Możliwość tworzenia jednostek o wysokości do 5 metrów.
  • Nośność na półkę: 100 kg R.U.
  • Malowane lub ocynkowane wykończenie RAL 7035

Niezależnie od obciążenia, rozmiaru, typu półki lub podstawy, wiele wersji z serii Prospace+ można skonfigurować tak, aby pasowały do przechowywanego produktu. Wszystkie parametry są zaprojektowane tak, aby spełnić dokładne wymagania każdej działalności: sklepów, warsztatów, supermarketów, drukarni, szpitali, władz publicznych.

Mam projekt

Loading...