Provost_Charpentier_006@ACHphoto

Regały satelitarne : system Pallet Shuttle

Zoptymalizuj przepływy logistyczne dzięki systemowi składowania satelitarnego. Znane jako Pallet Shuttle, to rozwiązanie dla regałów magazynowych zwiększa ilość przechowywanych referencji (jedna różna referencja na poziom składowania) i optymalizuje załadunek i rozładunek palet bez konieczności wjeżdżania operatora wózka widłowego do korytarzy magazynowych. Korzystanie z wózka wahadłowego pozwala zaoszczędzić czas w przepływach logistycznych.

 • Grupa 7024 Montaż przez nasze zespoły
 • Grupa 7027 Standardy bezpieczeństwa
 • oszczędność czasu Oszczędność czasu

Masz indywidualny projekt?

Jeden z naszych technicznych przedstawicieli handlowych może Ci pomóc.

Zakupy online

Odkryj produkty z naszej gamy Składowanie.

Informacje

Optymalizacja przepływów logistycznych

To rozwiązanie regałów magazynowych umożliwia zwiększenie ilości przechowywanych referencji (inna referencja na każdym poziomie składowania) oraz optymalizację załadunku i rozładunku palet bez konieczności wchodzenia operatora wózka widłowego do korytarzy magazynowych . Korzystanie z wózka wahadłowego pozwala zaoszczędzić rzeczywisty czas w przepływach logistycznych.

 • Wózek wahadłowy jest umieszczany przy wejściu do korytarza i porusza się wzdłuż szyn, aby załadować lub rozładować paletę;
 • Wahadłowiec przenosi zdeponowaną paletę do ostatniej dostępnej lokalizacji i z powrotem;
 • Ruchy wózka wahadłowego są sterowane przez operatora za pomocą pilota zdalnego sterowania.

Pallet shuttle to system magazynowania akumulacyjnego, w którym zmotoryzowany wózek sam przesuwa palety. Operator nie musi już wchodzić na korytarzu, co znacznie skraca czas manewrowania. Zasada działania jest prosta: operator odkłada paletę przy wejściu do korytarza. Zdalnie sterowany wózek odbiera paletę, podnosi ją i umieszcza w pierwszym wolnym miejscu, maksymalnie zagęszczając ładunki i znacznie redukując puste przestrzenie.

Rozwiązanie to jest idealne dla klientów o wysokich obrotach i dużych ilościach palet na referencję.

 • Łatwy w użyciu, operator wózka widłowego może obsługiwać kilka palet jednocześnie;
 • Wózek wahadłowy może obsługiwać ciężkie ładunki o masie do 1200 kg;
 • Nie ma ograniczeń co do głębokości regału;
 • Wózki wahadłowe są w pełni elektryczne i doskonale współpracują ze środowiskiem spożywczym;
 • Nadają się również do magazynów niskotemperaturowych (-30°C).

Pusty wózek osiąga prędkość 70 m/min (4,2 km/h) bez ładunku i 35 m/min (2,1 km/h) z ładunkiem.

Mam projekt!

Zalety wózka paletowego

Optymalizacja przestrzeni

Wózki wahadłowe automatycznie pozycjonują palety wewnątrz regału. System ten umożliwia zagęszczenie zapasów na każdym poziomie, optymalizując przestrzeń magazynową.

Oszczędność czasu

Operator steruje przepływem za pomocą pilota zdalnego sterowania, dzięki czemu po uruchomieniu wózka może zająć się innymi czynnościami. Operator może zarządzać 4 wózkami jednocześnie i napełniać lub opróżniać cały korytarz szeregowo. Dzięki temu każdy poziom może być ładowany lub rozładowywany niezależnie od pozostałych, co znacznie zwiększa przepływ towarów do i z magazynu.

Bezpieczeństwo

Ryzyko wypadków jest zminimalizowane, ponieważ każdy wózek jest wyposażony w czujniki, ograniczniki końca szyny, urządzenia centrujące palety, czujniki położenia i system blokujący. Nie ma zatem ryzyka kolizji, co eliminuje ryzyko zaczepienia o konstrukcję.

Wszechstronność

Wózek wahadłowy może być obsługiwany przez wszystkie typy wózków widłowych. Co więcej, posiada system regulacji, który umożliwia dostosowanie go do różnych formatów palet. Eliminuje to konieczność zakupu specjalnego wózka widłowego.

Mam projekt!

Pallet shuttle loaded

Załadunek i rozładunek wózka paletowego

Aby załadować paletę

Najpierw wózek jest umieszczany przy wejściu na poziom. Następnie operator umieszcza paletę nad wózkiem i uruchamia funkcję "stow" za pomocą pilota zdalnego sterowania. Następnie wózek podnosi paletę i transportuje ją do pierwszej wolnej pozycji na poziomie, po czym wraca pusty.

Rozładunek palety

Operator za pomocą wózka widłowego umieszcza wózek wahadłowy przy wejściu na poziom. Następnie naciska przycisk "ekstrakcji" na pilocie zdalnego sterowania. Następnie wózek wyszukuje pierwszą paletę na poziomie i umieszcza ją przy wejściu, gdzie jest gotowa do usunięcia przez operatora wózka widłowego.

Oprócz tradycyjnego załadunku i rozładunku wózek wahadłowy umożliwia ciągły załadunek i rozładunek. Aby zoptymalizować zarządzanie zapasami, można również zalecić takie opcje, jak tryb inwentaryzacji i zagęszczanie przy wejściu lub wyjściu. Wózki wahadłowe można również wyposażyć w system WIFI, aby połączyć je z systemem zarządzania zapasami.

Mam projekt!

Palett Shuttle w trakcie ładowania

Aby załadować paletę, umieść wózek przy wejściu na poziom, umieść paletę na górze wózka i aktywuj funkcję "stow" za pomocą pilota zdalnego sterowania. Aby rozładować paletę, należy umieścić wózek przy wejściu na poziom i nacisnąć przycisk "wyciągania" na pilocie zdalnego sterowania.

Wahadłowiec jest umieszczany przy wejściu do korytarza magazynowego i porusza się wzdłuż szyn w celu załadunku lub rozładunku palet. Operator kieruje ruchem wózka za pomocą pilota zdalnego sterowania.

Tak, możliwe jest wyposażenie wahadłowców w system WIFI w celu połączenia ich z systemem zarządzania zapasami.

Tak, wózki wahadłowe są w pełni elektryczne i kompatybilne ze środowiskiem spożywczym. Nadają się również do magazynów niskotemperaturowych do -30°C.

Pallet Shuttle to system magazynowania akumulacyjnego, który wykorzystuje zmotoryzowany wózek wahadłowy do przemieszczania palet. System ten optymalizuje załadunek i rozładunek palet, zwiększając ilość przechowywanych referencji i poprawiając wydajność przepływów logistycznych.

Wahadłowce mogą przenosić ciężkie ładunki o masie do 1200 kg.

Zalety systemu Pallet Shuttle obejmują optymalizację przestrzeni magazynowej, oszczędność czasu, zwiększone bezpieczeństwo i wszechstronność. Wózki wahadłowe automatycznie pozycjonują palety wewnątrz regału, umożliwiając zagęszczenie zapasów na każdym poziomie.

Wskazówki i porady
nicolas-augere
"

Najlepszym sposobem na maksymalne wykorzystanie naszego systemu Pallet Shuttle jest zorganizowanie palet zgodnie z obrotem i ilością produktów. Umieszczając szybko rotujące produkty i duże ilości na dedykowanych poziomach, można zmaksymalizować wydajność magazynu i zoptymalizować przepływy logistyczne. Nie zapominaj, że nasz system umożliwia przechowywanie jednej referencji na poziomie i wielu palet o różnych rozmiarach w głębi. Skorzystaj z tej elastyczności, aby dostosować swoją organizację i zwiększyć gęstość składowania.

"
Mikołaj, ekspert Provost
Zaufali Nam
web_Provost_Charpentier_033@ACHphoto
        Szampan Charpentier
Wyposażenie magazynu nowego zakładu produkcji wina
Loading...