Regały przepływowe

Regały przepływowe są idealne do składowania produktów z krótkim terminem ważności oraz towarów o dużej rotacji.  Zachęcamy do zapoznania się z naszymi trzema systemami regałów przepływowych: paletowe regał przepływowy dla towarów ciężkich o dużej rotacji, regał pushback dla ciężkich towarów o średniej rotacji, lekkie regały przepływowe dla lekkich towarów o dużej rotacji.

Regały przepływowe : PROVOST produkuje asortyment na wymiar

Regały przepływowe paletowe : system FIFO

System regałów grawitacyjnych to gwarancja prawidłowych warunków dla infrastruktury magazynowanych towarów. Istotnym czynnikiem funkcjonowania i obsługi regałów przepływowych jest reguła 'Pierwsze Przyszło - Pierwsze Wyszło ( FIFO). Odbywa się to za sprawą kanałów rolkowych, po których palety przemieszczają się grawitacyjnie od części załadowczej do wyładowczej.
Regał przepływowy pozwala na eliminacje utrudnień poprzez redukcję czasu transportu pomiędzy miejscami ładunku i rozładunku, pozwala na szybkie przygotowanie zamówień.

 

Regały przepływowe : duży przepływ towarów

Regał przepływowy inaczej zwane regał grawitacyjny to doskonały sposób na maksymalne wykorzystanie obszaru do składowania.  Regały przepływowe to idealne rozwiązanie do magazynów, gdzie występuje duża rotacja towarów np. dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego. Regały grawitacyjne to także sposób na minimalizacja błędów przy kompletacji zamówien. System pick up wskazuje operatorom produkty do pobrania, ograniczając ryzyko pomyłek, jakie zdarzają się przy ręcznej kompletacji.