O FIRMIE

Provost oferuje regały oraz rozwiązania do wyposażenia powierzchnie magazynowe. Provost projektuje oraz produkuje regałów magazynowych, sklepowych, wózków transportowych, a także antresol, ścian biurowych, regałów wspornikowych, stołów i szaf warsztatowych.

PROVOST TO :

 • Jeden z europejskich liderów w produkcji regałów i numer 1 we Francji od 1963 r;
 • Międzynarodowa grupa z 2 filiami w Niemczech, 1 filią w Polsce, 1 filią w Portugalii i 1 filią w Belgii;
 • Produkcja bezpośrednio z fabryki i bez pośredników, aby zagwarantować najlepsze ceny;
 • 800 osób, w tym 200 techników i sprzedawców;
 • 5 zakłady produkcyjne na ponad 30.000 m²;
 • 8 magazynów logistycznych.

Nasze DNA to przede wszystkim produkcja: 90% sprzedawanych przez nas produktów pochodzi bezpośrednio z naszych fabryk. Regały, w tym również platformy magazynowe, stanowią obecnie 70% naszej produkcji.

RODZINNA HISTORIA

Od produkcji drewnianych krzeseł nic nie skazało Claude Provost, założyciela firmy, do stania się jednym z największych producentów regałów we Francji.

Na początku lat 60. Claude Provost rozpoczął produkcję mebli drewnianych na północy Francji. Bardzo szybko zrozumiał zapotrzebowanie w przechowywaniu i stworzył swój pierwszy regał: „Protub”. Jest to nowy proces montażu bez śrub i wkrętów, na który złożył patent. Ten rewolucyjny pomysł stał się ceniony we Francji i za granicą.

Provost bezustannie wprowadza innowacje i nowe regały Prorack® (1972), Prospace® (1974), Probar® i Proplus® (1980). Claude Provost rozwijał swój sukces do 1989 roku, roku swojej śmierci. Jego dwie córki przejęły zarządzanie firmą i powodzeniem kontynuowały jego dzieło. W 1997 roku Provost założył swoją główną siedzibę i dział logistyki w Neuville-en-Ferrain (północ Francji).

 

NASZE WARTOŚCI I ZAANGAZOWANIA

> Bliskość

Jesteśmy obecni we wszystkich województwach: świętokrzyskim, mazowieckim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, śląskim, podkarpackim itd. Nasz zespól doradców techniczno-handlowych jest zawsze blisko Ciebie.

Eksperci interweniują i dzielą się swoim doświadczeniem, aby ustalić dokładną diagnozę Twoich potrzeb w zakresie:

 • Optymalizacji : sprawnego przechowywania produktów i archiwów.
 • Minimalizacji : odległości wykonanych przez pracowników podczas kompletacji, a tym samym poprawienia wydajności.
 • Pozyskania : dodatkowych metrów kwadratowych w biurach i magazynach.
 • Wygradzania stref : dla ochrony i zabezpieczenia pracowników i towarów.
 • Składowania i jednocześnie zarządzania wszystkimi produktami, bez względu na to czy są one duże, ciężkie, długie, lekkie...
 • Zagęszczenia : stref składowania aby uzyskać więcej przestrzeni i zoptymalizować ruch towarów.
 • Rozbudowa: sektorów dedykowanych do przygotowania zamówień
 • Ochrona: personelu na stanowiskach pracy przed oddziaływaniem stref niebezpiecznych.

 

> Bezpośredni producent

Nasza produkcja rozprzestrzenia się w 4 jednostkach produkcyjnych (3 we Francji i 1 w Polsce). Razem 700 osób są do Twojej dyspozycji, aby znaleźć rozwiązanie przemysłowe, które spełni Twoje potrzeby.
Mamy 10 000 standardowych referencji dostępnych z magazynu jak i rozwiązania szyte na miarę.

Aby spełnić wszystkie Państwa oczekiwania, Provost posiada biuro projektowe CAD/DAO.
W naszym biurze projektowym pracują wykwalifikowani konstruktorzy oraz inżynierowie, którzy stale zapewniają rozwiązania.
Proponujemy rozwiązania ściśle dopasowane do potrzeb i specyfiki klienta. Tego typu realizacja powstają pod stałym nadzorem i konsultacją z klientem. Nasi projektanci dokładają wszelkich starań, aby każde rozwiązanie było praktyczne w użyciu i najlepiej spełniało swoje zadanie. Mamy możliwość tworzenia prototypów i szytych na miarę zamówień, a następnie produkowania małych i dużych serii.

 

> Dostosowane usługi

Provost dysponuje dużą powierzchnią magazynową o ponad 15 000 m², aby Państwu jak najszybciej dostarczyć zamówienie. Nasz dział dostawy obsługuje Twoje produkty bezpośrednio z fabryk. 70% zamówień jest dostarczanych w ciągu 5 dni roboczych.

Provost to również dział montażowy, który towarzyszy Państwu od A do Z, aby instalować sprzęt i zaoszczędzić czas . Nasze usługi montażowe obejmują całą Polskę. Wszyscy nasi partnerzy zobowiązują się, podpisując kartę jakości usług, która spełnia wymagania Provost. Nasze zespoły umawiają się na spotkanie zaraz po dostarczeniu produktów, instalują je zgodnie z normami, zarządzają opakowaniami i pozostawiają powierzchnie w czystości.

ODPOWIEDZIALNE DZIAŁANIA

Provost zawsze brał pod uwagę normy jako gwarancję jakości i bezpieczeństwa. Wszystkie produkty są zatwierdzone przez niezależne organy weryfikacyjne (Biuro Veritas, Cetim, itp.): Normy europejskie Eurokod 3; EN 14122-3, itp.

Nasza wydajność zależy również od proaktywnej polityki środowiskowej z urządzeniami i procesami, które bardziej szanują środowisko. Kontrole jakości są stale przeprowadzane w całym naszym łańcuchu produkcyjnym.

carte europe filiales et usine
 

MIĘDZYNARODOWOŚĆ

Provost jest europejską grupą przemysłową dzięki naszej siedziby we Francji i naszych filii w Niemczech, Belgii, Polsce i Portugalii.

logos des entreprises qui nous ont fait confiances