O firmie

Zlokalizowany w STARACHOWICACH (woj. świętokrzyskie),oddział firmy Provost posiada własny zakład produkcyjny, biuro handlowe i projektowe oraz magazyny.

Grupa zakładów produkcyjnych Provost to jeden z liderów przetwórstwa stali w Europie. Provost POLSKA dynamicznie wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku w zakresie projektowania oraz produkowania regałów magazynowych, sklepowych, wózków transportowych, a także antresol, ścian biurowych, regałów wspornikowych, stołów i szaf warsztatowych. Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów stale udoskonalamy nasze produkty.

Wyróżniamy się na tle naszej konkurencji, ponieważ zdecydowaliśmy się na bezpośrednią sprzedaż: bez pośredników. Gwarantujemy Naszym Klientom atrakcyjne ceny w stosunku, do jakości produktów..

> Nasi Eksperci do Państwa dyspozycji

Naszym priorytetem jest zadowolenie klientów. Nasi wykwalifikowani doradcy techniczno-handlowi zapewniają profesjonalne i kompetentne doradztwo zarówno w kontaktach bezpośrednich, telefonicznych jak i w korespondencji. Stawiamy na bliskość i reaktywność, dlatego cenimy sobie możliwości rozmowy i spotkania. Nasi przedstawiciele pochodzą z różnych miast: Warszawa, Poznań, Katowice, Łódź, Rzeszów, Bydgoszcz, itd.,

Zachęcamy do kontaktu z naszymi Pracownikami !

 

Polski producent

> 5 fabryk

Nasze zakłady produkcyjne rozmieszczone w 5 miejscach na ponad 30.000 m2 są do Państwa dyspozycji, aby wyprodukować instalację „szytą na miarę”. W 2010 roku dzięki naszym narzędziom produkcyjnym przejechaliśmy 500.000 m naszymi dwoma przenośnikami lakierniczymi, zrealizowaliśmy spoinę o długości 150 000 m i wyprodukowaliśmy 5000 km profili na naszych maszynach, co wymagało 5 000 000 uderzeń prasy!

> Jakość produktów

Kontrole jakości są wykonywane w sposób ciągły w całym procesie produkcyjnym w celu zapewnienia nieskazitelnej jakości naszym produktom.
Nasz personel jest stale szkolony aby zagwarantować optymalną jakość i termin produkcji.

 

PROJEKT

> Nasz Ekspert przeanalizuje twój projekt pod kątem

 • Optymalizacji : sprawnego przechowywania Waszych produktów i archiwów.
 • Minimalizacji : odległości przebytych przez Waszych pracowników, a tym samym poprawienia wydajności.
 • Pozyskania : dodatkowych metrów kwadratowych w Waszych biurach i magazynach.
 • Wygradzania stref : dla ochrony i zabezpieczenia Waszych pracowników i towarów.
 • Skladowania i jednocześnie zarządzania wszystkimi Waszymi produktami, bez względu na to czy są one duże, ciężkie, długie, lekkie...
 • Zageszczenia : Waszych stref składowania aby uzyskać więcej przestrzeni i zoptymalizować strumienie ruchu.
 • Rozbudowy : Waszych sektorów przygotowania zamówień naszymi dynamicznymi rozwiązaniami.
 • Ochrony  :Waszego personelu na stanowiskach pracy przed oddziaływaniem stref niebezpiecznych.

Czy masz już projekt?

> Analiza potrzeb

Oddajemy do Państwa dyspozycji wysoce profesjonalną kompetencję nabytą w ciągu 50 lat działalności w Europie.
Nasi eksperci wkraczają i dzielą się swoją wiedzą po to by w sposób ścisły ustalić precyzyjną diagnozę Waszych potrzeb i dopomóc w :

 • Zagospodarowaniu przestrzeni.
 • Składowaniu i zarządzaniu waszym mieniem niezaleznie od jego rodzaju.
 • Optymalizowaniu przeplywów i zmniejszeniu kosztów.
 • Zwiekszaniu powierzchni magazynowej.
 • Przyspieszeniu procesu realizacji zamówienia.
 • Wygordzeniu i ochronie niektórych stref.
 • Ochronie : środowiska dzięki rozwiązaniom przystosowanym do składowania produktów zanieczyszczających.
 

Nasi technicy handlowi czekają na Państwa zapytania.
Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego projektu, z pasją i zaangażowaniem sporządzą dla Państwa ekspertyzę oraz bezpłatną wycenę.

Czy masz już projekt?

> Biuro projektowe

W naszym biurze projektowym CAD / DAO pracują wykwalifikowani konstruktorzy oraz inżynierowie, którzy stale zapewniają rozwiązania.
Proponujemy rozwiązania ściśle dopasowane do potrzeb i specyfiki klienta. Tego typu realizacja powstają pod stałym nadzorem i konsultacją z klientem. Nasi projektanci dokładają wszelkich starań, aby każde rozwiązanie było praktyczne w użyciu i najlepiej spełniało swoje zadanie.

Praca naszych projektantów pozwala na optymalizację projektów ukierunkowaną na koszt operacyjny.

Dział odpowiedzialny jest za opracowanie asortymentu o najwyższej jakości oraz dopilnowanie całego procesu produkcyjnego.

 

> Firma Provost zawsze przyznawała priorytet podejściu normatywnemu jako gwarancji profesjonalizmu i bezpieczeństwa.

Rzeczywiście, od wielu lat, wszystkie produkty wprowadzone na rynek przez Provost podlegają normatywnemu podejściu zatwierdzonemu przez niezależne instytucje audytowe (Bureau Veritas, Cetim,...).
To w tym duchu dyscypliny jest wykonywana platforma modułowa (Proplus LP) i wspornik (Cantipro), zgodnie z normami europejskimi konstrukcji metalowych Eurokod 3.
Ponadto, elementy bezpieczeństwa takie jak schody i balustrady są zaprojektowane zgodnie z przepisami EN 14122-3

Jeśli chodzi o regał paletowy (Propal3) i regał półciężki (Prorack +), są one przedmiotem certyfikacji Cetim zważywszy na przeprowadzenie prób mechanicznych zachowania się wymaganych przez przepisy.

Bogaty w swoje know-how i doświadczenie, Provost rozwija swoje produkty tak, żeby zawsze były one zgodne z obowiązującymi normami projektowania: od CM66 do Eurokod 3, od NV 65 do Eurokod 1, od FEM 10.2.02 don norm EN15512 i 15620 ,…

Nasi inżynierowie korzystają z odpowiednich programów komputerowych wykonując projekty dla Naszych klientów. Bez względu na to czy chodzi o wymiarowanie pod obciążenia, klimatyczne, dla instalacji znajdujących się na zewnątrz, czy też do obliczenia stabilności wewnątrz budynku, Provost dostarcza swoim klientom obliczenia wskazujące na stabilność i dobrą wytrzymałość mechaniczną swoich konstrukcji.

> Satysfakcja klienta

Jest to słowo kluczowe dla wszystkich naszych pracowników, poprzez zindywidualizowane wsparcie Państwa projektu i regularne monitorowanie Państwa potrzeb.

> Najnowocześniejsza technologia

W 2010 roku dzięki naszym narzędziom produkcyjnym przejechaliśmy 500.000 m naszymi dwoma przenośnikami lakierniczymi, zrealizowaliśmy spoinę o długości 150 000 m i wyprodukowaliśmy 5000 km profili na naszych maszynach, co wymagało 5 000 000 uderzeń prasy! 

> Montaż zgodnie z zasadami sztuki instalatorskiej

Podpisując deklarację jakości świadczonych usług, wszyscy nasi pracownicy, montażyści” zobowiązani są zagwarantować jakość należytą do standardów firmy Provost. Nasze zespoły uzgadniają czas przybycia na miejsce instalacji, dogodny dla klienta, aby szybko i sprawnie dokonać montażu zamówionego produktu. Montaż konstrukcji przebiega zgodnie z przepisami BHP oraz zasadami sztuki instalatorskiej. Pozostawiamy po sobie czystość i porządek.