Jak dobrze wybrać wózek magazynowy?

Jak wybrać wózek magazynowy

Wózek magazynowy jest niezbędny dla wielu profesjonalistów. Bardzo przydatny do transportu i przenoszenia ładunków przy jednoczesnym ograniczeniu wysiłku pracowników, profesjonalny wózek występuje w wielu formach do różnych zastosowań. Wózek platformowy, wózek wielkogabarytowy, wózek piętrowy, wózek elektryczny... Szeroki wybór powoduje że czasami trudno wybrać odpowiedni wózek do swoich potrzeb. Dlatego oddajemy do Państwa dyspozycji poniższy poradnik.

Jakie kryteria brać pod uwagę przy wyborze wózka

Należy zadać sobie właściwe pytania aby wybrać odpowiedni wózek. Wszystkie wózki magazynowe spełniają różne potrzeby dlatego warto wziąć pod uwagę poniższe kryteria.

Chcę poznać ofertę wózków magazynowych →

Waga i objętość ładunku

W zależności od produktów i towarów, które chcesz przetransportować, wybór odpowiedniego wózka będzie bardzo różny.

Niektóre wózki są specjalnie zaprojektowane do transportu bardzo ciężkich ładunków, a inne są dedykowane do przenoszenia określonych ładunków (dużych, długich itp.).

Środowisko pracy

Ważne jest, aby z wyprzedzeniem pomyśleć o obszarach, w których będą używane wózki przemysłowe. Niektóre wózki posiadają kółka pozwalające na zastosowanie ich na określonych podłogach (kółka pneumatyczne, gumowe, polipropylenowe itp.) w celu ułatwienia transportu ładunków.

Pamiętaj też, ile masz miejsca na przechowywanie wózków aby nie przeszkadzały w codziennym działaniu.

Bezpieczeństwo

Nie można zaniedbywać komfortu operatorów, należy ograniczać wysiłek związany z ciągnięciem i pchaniem wózków widłowych. Oferujemy wózki zaprojektowane, aby ograniczyć ryzyko MSD (zaburzeń mięśniowo-szkieletowych) i ułatwić obsługę w celu uzyskania lepszej wydajności.

Lean manufacturing

Chcesz zoptymalizować zarządzanie przepływami logistycznymi poprzez ograniczenie odpadów, redukcję kosztów i oszczędność czasu? Wybierz wózki zaprojektowane do Lean Manufacturing.

Do zaopatrzenia obszarów produkcyjnych, możesz zdecydować się na wózki do holowania lub wózki do obsługi produkcji.

Ważne części wózka magazynowego

 Wózek składa się z :

  • platformy do umieszczenia towaru
  • burty, które umożliwiają obsługę i
  • kół w celu ułatwienia przemieszczenia.

Jednak te wszystkie elementy mogą się różnić, aby spełnić określone potrzeby.

Burty

Burta jest częścią wózka, która pozwala łatwo przemieszczać ładunek. Można dodać drugą burtę, aby umożliwić chwycenie wózka po obu stronach i zapobiec upadaniu towaru z wózka. Burty znajdują się po bokach wózka i sprawią że układanie ładunków jest bardzo praktyczne.

Wózek magazynowy z burtami
 

Platforma

Platforma jest elementem wózka gdzie umieszczony jest towar. Istnieją różne rodzaje płyt (drewno, antypoślizgowe itp.). Konieczne jest uwzględnienie wymiarów platformy według towary, które chcesz transportować.

Platforma dla wózka magazynowego
 

Koła

Koła do wózka magazynowego są różne. Niektóre bardziej odpowiadają specjalnych środowisk, inne wytrzymują bardzo duże obciążenia ... Ustawienie kół pod platformą może się różnić i zmienia komfort i elastyczność przy korzystaniu wózka transportowego.

Ważne brać pod uwagę rodzaj kół. Gumowe koła umożliwiają amortyzację wibracji na uszkodzonych podłóg. Guma nieplamiąca unika zostawianie śladów na ziemi. Koła polipropylenowe ograniczają wysiłek i są stosowane na gładkich podłogach. Pneumatyczne koła umożliwiają maksymalne wchłanianie wibracji i wstrząsów na nieregularnych podłogach.
Koła kauczukowe
 

Dyszel

Dyszel jest opcjonalnym elementem wózka ale konieczny jest, aby wózek był ciągnięty, a tym samym aby połączyć wózków, aby ułatwić dostarczanie stref roboczych na linii produkcyjnej.

Deszel wózka
 

Wózki transportowe specjalistyczne

Wózek półkowy

Wózki półkowe są praktyczne w zakresie kompletacji zamówień lub zaopatrzenia i umożliwiają przechowywanie i przenoszenie towaru na kilku poziomach. Niektóre rodzaje wózków pozwalają przechowywać i przechylać pojemniki, aby ułatwić pobieranie towaru.

Chcę poznać ofertę wózków do kompletacji zamówień →

Wózek do kompletacji
  

Wózek na miarę

W przypadku konkretnych potrzeb możemy zaprojektować wózki dostosowane do Twoich potrzeb. Wózki narzędziowe, wózki do określonych obciążeń, wózki do holowania ...

Wózki na miarę

Chcę poznać ofertę →


Masz projekt ?

Nasz dział handlowy i biuro projketowe są do Twojej dyspozycji aby znaleść najlepsze rozwiązanie.

Mam projekt !