7 kroków aby wybrać odpowiedni regał

Funkcją regału jest uporządkowanie towarów, optymalizacja warsztatu i magazynu ale także usprawnienie i organizacja różnych zadań, a tym samym zwiększenie wydajności. Zaaranżuj i wyposaż przestrzeń magazynową, zorganizuj ewolucyjną archiwizację, zoptymalizuj dostępną przestrzeń… Istnieje wiele potrzeb magazynowych, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór regałów do Twojego projektu.

Dowiedz się, jak wybrać odpowiednie regały w 7 krokach.

Regały półkowe i przemysłowe


KROK 1 - ŁADUNKI DO PRZECHOWYWANIA NA PÓŁKĘ

Waga ładunku, który ma być przechowywany, jest istotna aby określić ładunek na poziom. Niebezpiecznie będzie składować ciężkich produktów na regałach przeznaczonych dla lekkich. 

Lekkie ładunki: poniżej 250 kg

Lekkie regały są idealne do produktów, które można przenosić ręcznie lub za pomocą drabiny. Są przeznaczone do przechowywania teczek, dokumentów, archiwów, plastikowych pojemników, drobnych materiałów i małych paczek. Polecamy je do biur, bibliotek, archiwów, warsztatów czy zaplecza.

Średniociężkie ładunki: od 250 do 900 kg

Regały do średniociężkich ładunków nadają się do przechowywania produktów wielkogabarytowych lub średnio ciężkich, takich jak pudła, opony, odzież, części zamienne, duże paczki lub stoły. Można je zainstalować w warsztatach, archiwach, magazynach, muzeach itd. Składają się z ram nośnych i belek poziomych zwanych również trawersami.

Ciężkie ładunki: ponad 900 kg

Regały do ciężkich ładunków mogą składować do kilku ton produktów na paletach lub specyficznych ciężkich ładunków, takich jak łodzie, samochody lub długie ładunki. Przeznaczone są do sklepów, magazynów i zakładów produkcyjnych. W przypadku regałów do ciężkich ładunków z trawersami, tabela obciążeń określi typ belek nośnych, których należy użyć.

KROK 2 - RODZAJE TOWARÓW

Rozmiar i kształt przechowywanych przedmiotów to również istotny element, które należy wziąć pod uwagę. Jeśli chcesz przechowywać określone produkty, można dostosować do ich wymiarów niektóre regały: małe rozmiary i składowane luzem, pudełka lub produkty wielkogabarytowe, długie produkty (drewno, rury, pręty itp.), określone materiały (szpule, opony …).

RODZAJE TOWARÓW

Regały półkowe i przemysłowe

KROK 3 - CZĘSTOTLIWOŚĆ ROTACJI I RODZAJ PRODUKTÓW

Przy wyborze sposobu przechowywania należy uwzględnić rodzaj produktów i częstotliwość ich rotacji. W zależności od metody zarządzania towarami, wybór regałów może być inny. Można wybrać przechowywanie statyczne, przepływowe lub blokowe z metodami przechowywania takimi jak ABC lub L.I.F.O i F.I.F.O.

KROK 4 - RODZAJE OBSŁUGI

Przy wyborze należy rozważyć rodzaj obsługi. Jeśli zdecydujesz się na ręczną obsługę produktów (obsługa ręczna, ręczne wózki pchane itp.) optymalne rozwiązanie może być inne niż w przypadku korzystania z maszyn takich jak wózki paletowe,  sztaplarki, wózki widłowe ,...

KROK 5 - WYMIARY PRZESTRZENI MAGAZYNOWEJ

Aby lepiej dopasować się do Twojej przestrzeni, nasze regały są dostępne w kilku wysokościach, a także w kilku długościach i głębokościach. Jeśli masz problem z oszczędnością miejsca, możesz wybrać rozwiązanie regałów mobilnych. Jeśli masz przestrzeń na wysokości, rozważ platformę typu antresoli, aby zaoszczędzić znaczną ilość miejsca w wydzielonych przestrzeniach.

WYMIARY PRZESTRZENI MAGAZYNOWEJ

KROK 6 - WERSJE REGAŁOWE

Każda wersja regału spełnia inną potrzebę, dlatego nie można zapomnieć o poprzednich krokach, aby w następnej kolejności dokonać właściwego doboru regału.

Regały ażurowe, regały blaszane

Nasze regały metalowe dostępne są w kilku wersjach. W przypadku lekkich regałów można wybrać wersję ażurową lub blaszaną. Regały ażurowe, składające się wyłącznie ze słupków i półek, często stanowią bardziej ekonomiczne rozwiązanie i są bardzo łatwe w montażu. Regały blaszane występują w 3 wersjach: wersja otwarta (bardziej ekonomiczna), wersja z blaszanymi bokami, wersja z bokami i dnem blaszanym.

Regały mobilne

Aby skompaktować archiwa, zalecamy wybranie ruchomych regałów na archiwum. Są półkami, które można przesuwać na szynach, aby zaoszczędzić czas i miejsce.

Regały grawitacyjne przepływowe 

Aby ułatwić przygotowanie zamówienia i zoptymalizować kompletację logistyczną, rozważ grawitacyjne regały, które umożliwiają grawitacyjne przechowywanie pojemników i skrzynek oraz przesuwanie ich do przodu za pomocą systemu rolkowego.

Gondole i półki 

Polecamy również gondole do prezentowania produktów w sklepach i firmach. Te półki i gondole są przeznaczone do prezentacji towarów w obszarach sprzedaży, ale także do przechowywania produktów, hurtowni, sklepów wielkopowierzchniowych itp.

Wspornikowe

Do składowania długich ładunków zaleca się stosowanie regałów wspornikowych (lub wsporniki). Regały przeznaczone są do przechowywania krokwie, belki, profili metalowych, rur, paneli drewnianych itp.

Regał paletowy

Składowanie paletowy jest dostępny w różnych wersjach. Możesz zdecydować się na :

  • grawitacyjne składowanie lub na
  • regały gęstego składowania, odpowiedni dla towarów o średniej rotacji, ale także
  • na przechowywania o dużej gęstości dzięki zastosowaniu satelitę pół- automatyzowaną wózka paletowego


KROK 7 - RODZAJ  POSADZKI 

Ważne jest rodzaj podłoża (beton, żwir, ziemia, asfalt itp.) aby zdecydować, czy  koniecznie jest kowietnie regałów do posadzki. Warto pamiętać również o sprawdzeniu równości podłogi oraz dróg do lub pomiędzy Strefami magazynowymi.

 

Zapytaj o wycene