Przewodnik do składowania ciężkich ladunków i do przechowania palet

Przewodnik do przechowania palet

Istnieje wiele rozwiązań do montażu regałów paletowych w celu optymalizacji magazynowania przemysłowego w magazynach. W zależności od potrzeb logistycznych, powierzchni użytkowej i towarów, najlepsze rozwiązanie może być różny. Celem tego przewodnika jest udzielenie informacji w doborze rozwiązania do przechowywania palet w magazynach logistycznych.

W firmie Provost oferujemy różne rozwiązania w zakresie metalowych regałów paletowych, które dostosowują do wszystkich konfiguracji. Wykonany ze stali o wysokiej elastyczności, nasz system regałów może przechowywać ciężkie ładunki do 6 ton na każdym poziomie składowania. Są dostępne w wielu formatach: 28 wysokości drabin - 10 głębokości. Drabiny są regulowane w krokach co 50 mm i mogą wytrzymać bardzo dużą ładowność. Do przechowywania na zewnątrz możesz wybrać ocynkowane półki.


Wybrać odpowiedniego regału paletowego : ważne kryteria


Twoja przestrzeń magazynowa


Konieczne sprawdzenie miejsce przechowywania, biorąc pod uwagę :

-  Dostępna przestrzeń na podłodze.
-  Wysokość budynku magazynowego.
- Niezbędna przestrzeń do przemieszczania sprzętu do przenoszenia i podnoszenia (układarka, wózek paletowy, wózek widłowy).
-  Otoczenie przechowywania (magazyn logistyczny, na zewnątrz, w chłodzie).

Palety

Brać pod uwagę :

- Rozmiar i waga palet.
- Całkowita ilość palet, które mają być przechowywane na tej powierzchni.
- Liczba palet na każdy dany produkt.

Twoja przestrzeń magazynowa
  

Towar


Ważne jest, aby wziąć pod uwagę rodzaj towarów, które będą przechowywane (pudełka, kosze itp.):


- Przychodzące i wychodzące przepływy towarów
- Nietrwały lub wrażliwy charakter towarów. 
- Liczba różnych towarów, które mają być przechowywane.

A także…

- Rodzaj zastosowanego wózka podnośnikowego, który określa maksymalną wysokość ustawienia instalacji oraz szerokość korytarzy.
- Umiejętności i bezpieczeństwo operatorów.
- Budżet.

Palety
  


Nasi eksperci pomogą Ci wybrać system przechowywania produktów.

Biorąc pod uwagę powyższe kryteria, a także Twoje procesy i przepływ towarów, możemy pomóc Ci zdefiniować :

- Metoda przechowywania najlepiej dopasowana do potrzeb FIFO (pierwsze weszło - pierwsze wyszło) lub LIFO (ostatnie weszło - ostatnie wyszło) oraz przestrzeń, jaką należy zapewnić dla maszyn, w zależności od tego, czy obsługa odbywa się w trybie pojedynczego czy podwójnego dostępu.

LIFO FIFO


- Stopień zagęszczenia Twojego magazynu

Doradzą również w zakresie niezbędnych akcesoriów do ochrony regału magazynowego i pracowników, oznakowania i podziału przestrzeni, wyposażenia lub wózków transportowych.

 

Rozwiązania do przechowywania palet

Oto lista naszych rozwiązań w zakresie regałów paletowych, które nasi eksperci mogą zaoferować na podstawie kryteriów uwzględnionych w poprzedniej sekcji :

- Stały regał paletowy
- Przechowywanie metodą akumulacji
- Carrier Pushback / na mobilnych wózkach
- Regały dynamiczne
- Regał na palety

W tej sekcji szczegółowo przedstawimy różne rozwiązania regałów paletowych.


Stały regał paletowy

Stockage palettier fixe
Jest to idealne rozwiązanie do bezpiecznego przechowywania ciężkich lub wielkogabarytowych produktów. Dostosuje się do Twoich potrzeb i przepływów logistycznych. Zaleca się korzystanie tego systemu w przypadku dużej liczby produktów, ale z małą ilością na każdy dany produkt.

Działanie :

To rozwiązanie jest odpowiedzią na metodę składowania ABC, polegającą na składowaniu towarów zgodnie z ich rotacją (im większa rotacja, tym towary są bliżej operatorów, a przez to łatwiejsze w obsłudze).
 
  

Przechowywanie metodą akumulacji

Przechowywanie metodą akumulacji
To rozwiązanie do przechowywania ładunków na paletach jest zalecane w przypadku dużych ilości z ograniczoną liczbą referencji. Dzięki temu rozwiązaniu, wózek wjeżdża do korytarzy, aby załadować lub wyładować palety, niezależnie od poziomu, który ma zostać osiągnięty.

Działanie :

- Drive In : Palety są ładowane i rozładowywane z tej samej strony na zasadzie LIFO (Last In - First Out)
Drive Through : Palety są ładowane z jednej strony i rozładowywane z przeciwnej strony na zasadzie FIFO (pierwsze weszło - pierwsze wyszło)

 

  

Carrier Pushback / na mobilnych wózkach

Carrier Pushback
Regały paletowe Carrier Pushback to dynamiczny system regałów paletowych na mobilnych wózkach. Możliwe jest składowanie do 9 palet na głębokości. To rozwiązanie jest odpowiedzią na metodę LIFO (Last In - First Out) i umożliwia przechowywanie jednej referencji na jednym miejscu.

Działanie :

- Palety odstawiane są przy wejściu na korytarz na ruchomej ramie, która przesuwa się po metalowej szynie.
- Palety przesuwają się poprzez pchanie podczas załadunku i schodzą grawitacyjnie podczas rozładunku.

  

Regały dynamiczne

Regały dynamiczne
Jest to dynamiczny system magazynowania z dużymi rolkami, w którym palety są przenoszone grawitacyjnie. Pozwala na składowanie bardzo dużej liczby palet o tym samym numerze referencyjnym na każdej dynamicznej linii.

Działanie :

- W FIFO (pierwsze weszło - pierwsze wyszło) : załadunek jak i rozładunek odbywa się po przeciwnych stronach. Paleta jest odkładana z jednej strony i schodzi grawitacyjnie na drugą stronę, gdzie zostanie wyładowana. Bardzo duża liczba palet w głębokości.
W LIFO (ostatnie weszło - pierwsze wyszło) : Zaopatrzenie i rozładunek linii odbywa się po tej samej stronie. Podczas załadunku palety przesuwają się poprzez pchanie (Pushback). Podczas rozładunku palety poruszają się grawitacyjnie. Liczba palet ograniczona w głębokości.

  

Regał na palety

Regał na palety
To rozwiązanie ma na celu zagęszczenie składowania palet i optymalizację przepływów logistycznych. Idealnie nadaje się do produktów o dużej rotacji oraz w dużych ilościach. Regał paletowy o dużej gęstości umożliwia przechowywanie jednego produktu na jednym poziomie i bardzo dużą liczbę palet o różnych wymiarach. To rozwiązanie jest dozwolone dla metod LIFO (ostatnie weszło - pierwsze wyszło) lub FIFO (pierwsze weszło - pierwsze wyszło).

Działanie :

- Wahadłowiec odstawiany jest przy wejściu na korytarz i jedzie po szynie wewnątrz obiektu.
- Wózek przenosi paletę w pierwsze dostępne miejsce i wraca na swoje miejsce i odwrotnie.
- Wózek paletowy jest w pełni elektryczny, wyposażony w baterię litową, sterowany pilotem.
- To rozwiązanie nadaje się również do magazynów niskotemperaturowych.
- Wózek paletowy eliminuje konieczność zakupu specjalnych wózków widłowych, aby wjechać na regały paletowe.

 

Wszystkie nasze rozwiązania magazynowe w skrócie

Nasze rozwiązania magazynowe
 
 
Przewodnik do przechowania palet
 

W zależności od potrzeb magazynowych możemy zaoferować wiele innych rozwiązań, takich jak pomosty magazynowe i antresole przemysłowe, przemysłowe regały metalowe do lekkich i półciężkich ładunków, regały wspornikowe do długich ładunków itp.

Skontaktuj się z nami, a my spełnimy Twoje wymagania dzięki szybkiej i szczegółowej wycenie.